Neobvyklý zájem je letos v Žatci o snímky promítané v tamním letním kině. Největší návštěvnost zaznamenaly české trháky. Spokojenost letos vládne s návštěvností žateckého letního kina v tamním divadle, které ho vždy přes léto provozuje. „Lidé chodí nad očekávání. Je to perfektní,“ reagovala na dotaz Deníku Hana Zeleňáková, která se o chod kina stará.

„Na dobré filmy chodí lidé, i když prší. Například když jsme promítali Prachy dělaj člověka, přišlo osmnáct lidí, přestože pršelo celý den a nepřestalo ani při filmu. Kdyby bylo pěkně, určitě by přišly dvě stovky lidí,“ uvedla H. Zeleňáková. Průměrná návštěva na jeden film se vyšplhala na 172 diváků. „Absolutním hitem jsou české filmy. Například na Vratné lahve přišlo 815 lidí, na film Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále 360 a na Bestiář 192,“ vypočítává Hana Zeleňáková, které se letos podařilo do žateckého letního kina získat opravdové trháky.

Letní kino bude promítat do konce srpna. „Diváci se mohou těšit například na Tajnosti Alice Nellis nebo na Piráty z Karibiku. Sezonu uzavřeme dalším hitem. Připravili jsme snímek Harry Potter a Fénixův řád,“ dodala Zeleňáková. Letní kino v Žatci promítá čtyřikrát týdně, vždy ve čtvrtek, pátek, sobotu a v neděli. Po skončení provozu letního kina se diváci budou moci přesunout do divadla, v říjnu tam začne druhou sezonu digitální kino.