Žatecké Digitální kino uvede v sobotu 7. března dramatický osud přitažlivé hrdinky Madam Butterfly. Na programu je další přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Začátek přenosu je v 18.45 hodin.

V příběhu se setkáme s nešťastně zamilovanou gejšou Cio-Cio San (Čo Čo San), s níž se ožení americký důstojník Pinkerton, který se po svatbě vrátí zpět do Ameriky. Po čase, kdy zjistí, že má s Cio-Cio San dítě, se do Japonska vrátí a dítě si odvede k sobě domů. Autorem opery je Giacomo Pucciny, jehož díla patří k nejnavštěvovanějším a nejhranějším.

Změna obsazení titulní roce

Původně byla v titulní roli gejši ohlášená chilská sopranistka Cristina Galladro-Domas. Avšak Metropolitní opera oznámila změnu obsazení. Indisponovanou Gallardo-Domas nahradí Patricia Racette, která je návštěvníkům přenosů z Met známa z loňské sezony, ve které zpívala Elen Orford v opeře Peter Grimes Benjamina Brittena. V hlavních rolích se dále objeví Maria Zifchak (Suzuki), Marcello Giordani (Pinkerton), Dwayne Croft (Sharpless) a další.

Opera je nastudována v italském jazyce. Na plátně poběží titulky v anglickém a českém jazyce. Jedinečné projekce přenosů z Metropolitní opery mohou pravidelně sledovat v Ústeckém kraji pouze návštěvníci žateckého Digitálního kina, které se nachází v budově městského divadla.

Do České republiky se přenosy Metropolitan Opera: Live in HD začaly vysílat v prosinci roku 2007 a jejich popularita neustále roste.