Žatecké Digitální kino si pro své návštěvníky připravilo v březnu hned dva velmi zajímavé přenosy z Metropolitní opery v New Yorku. Konkrétně se můžete těšit na opery Madama Butterfly a La Sonnambula (Náměsíčná).

První jmenovaná opera Madam Butterfly od Giacoma Pucciniho začne v sobotu 7. března od 18.45 hodin. V příběhu se setkáme s nešťastně zamilovanou gejšou Cio-Cio San (Čo Čo San), s níž se ožení americký důstojník Pinkerton, který se po svatbě vrátí zpět do Ameriky. Po čase, kdy zjistí, že má s Cio-Cio San dítě, se do Japonská vrátí a dítě si odvede k sobě domů.

V hlavních rolích se představí Cristina Gallardo-Domâs (Cio-Cio-San), Maria Zifchak (Suzuki), Marcello Giordani (Pinkerton), Dwayne Croft (Sharpless) a další. Režie se ujal Anthony Minghella. Opera je nastudována v původním italském znění.

Druhým březnovým přenosem bude La Sonnambula (Náměsíčná) od Vencenza Belinino. Tato opera bude v žateckém kině uvedena 21. března od 17.45 hodin. Děj se odehrává ve švýcarské vesnici v 19. století, kde se má mladá Amina provdat za bohatého Elvina. Lásce obou však nepřeje žarlivá Lisa, která využije Aminy náměsíčnosti k rozvrácení jejich vztahu.

Pod režijním dohledem Mary Zimmermana účinkují: Natalie Dessay (Amina), Juan Diego Flórez (Elvino), Michele Pertusi (Rodolfo) a další. Opera je opět nastudována v italském jazyce. Všechny přenosy jsou opatřeny také českými titulky.

Posledním přenosem letošní sezony bude opera La Cenerentola (Popelka) od Giocchina Rossiniho. Její přenos je naplánován na 9. května.

Metropolitní opera již také zveřejnila kompletní program na nadcházející sezonu. Od října do května příštího roku se můžete těšit na opery: Tosca, Aida, Turandot, Hoffmannovy povídky, Růžový kavalír, Carmen, Simone Boccanegra, Hamlet a Armida.

(kf)