Sobotu 14. prosince si jistě zatrhnou v kalendáři milovníci dechovky, příznivci a patrioti Žatce, pivaři a chmelaři. Česká televize uvede pořad Putování za muzikou, který se natáčel letos v červnu v areálu Chrámu chmele a piva s kapelou Žatečanka.

„Protože moderátor Jožka Šmukař v televizi uvádí jen nejlepší dechovky z Čech a Moravy, těší nás, že byla vybrána i naše kapela z města chmele a piva," uvedl manažer kapely Petr Šimáček a dodal: „Proto v pořadu zazní hlavně písničky o pivu, chmelu a hospůdkách, které doplní další žádané melodie tohoto žánru. Zazpívají sólisté Žatečanky Olga Filípková, Lenka Nuhlíčková a Martin Nuhlíček".

Kapela pravidelně vystupuje na mnoha akcích v celé republice i v zahraničí. „Diváci jsou všude skoro stejní, když mají tuhle muziku rádi, najdou si ji," říká kapelník Žatečanky Jaroslav Filípek.

Kromě žádaných písniček bude v pořadu představen Chrám chmele a piva a všechny tři žatecké pivovary, tedy městský, v restauraci U Orloje i ve chmelařském institutu. Vše doplní filmové dotáčky pamětihodností města, o nichž v pořadu pohovoří starostka města Zdeňka Hamousová a místostarosta Jan Novotný.

„Diváky v celé ČR čekají u televizních obrazovek nejen známé písničky a zdařilá prezentace města, ale také se seznámí s vynikajícím publikem, které v Žatci dokázalo vytvořit nádhernou atmosféru při natáčení," říká jako pozvání k obrazovkám Petr Šimáček.

Pořad Putování za muzikou uvidíte v sobotu 14. 12. na ČT2 od 09.30 do 9.55 hodin.

(ms)