Venku sice ještě nemrzne, ale činnost přesto už zahájil Městský zimní stadion v Lounech. Letos se také otevírá škola bruslení pro děti. „Zimní stadion je v provozu od začátku září, kdy jsme zahájili novou sezonu. První tři týdny byl stadion využíván především mužstvy tamního hokejového klubu HC Slovan Louny a také z řad rekreačních zájemců o lední hokej,“ informoval Zdeněk Slavíček, jednatel společnosti MZSL, která stadion provozuje.

Bruslení je opět i pro širokou veřejnost

Před pár dny začalo i tradiční bruslení pro zájemce z řad veřejnosti. Poprvé proběhlo v sobotu. „Bruslení veřejnosti bude pokračovat pravidelně každou středu od 13 do 14.30 a v pátek od 20.00 do 21.30 hodin. Veřejnost bude mít možnost bruslit i o sobotách, nedělích a svátcích, ale hodiny veřejného bruslení v těchto dnech budou proměnlivé a závislé na termínech hokejových utkání,“ řekl Zdeněk Slavíček. Bruslit se bude i o nadcházejícím prodlouženém víkendu.

Ani ten, kdo nemá brusle, nemusí zoufat; existuje možnost si je vypůjčit přímo na stadionu. „K zapůjčení máme prozatím sedm párů, od velikosti 27 do 41, ale postupně se budeme snažit sehnat další,“ uvedl Z. Slavíček.

Škola bruslení

Letos také zahájí činnost škola bruslení pro malé děti. „Zahájení školy je naplánováno na 21. října. Škola je určena všem dětem od pěti let bez rozdílu pohlaví. Výuka nebude zaměřena pouze na lední hokej, ale i na samotné bruslení. Děti budou učit zkušení trenéři. Doufám, že se škola setká se zájmem. Mám zkušenosti, že je mezi dětmi i rodiči oblíbená. Uvažujeme i o škole bruslení pro dospělé, pokud by byl ze strany veřejnosti zájem,“ přiblížil Z. Slavíček. Rekonstrukcí prošlo sociální zázemí. „Dokončujeme sociální zařízení – mužskou část. Bohužel se nám nepodařilo získat více finančních prostředků, abychom mohli provést i další opravy,“ dodal Zdeněk Slavíček.