Odpočatí po jarních prázdninách naskočí učitelé Základní umělecké školy opět do pracovního kolotoče. Hned první březnový čtvrtek na sále školy představí své žáky z klavírní třídy Jitka Sedláčková na třídním koncertě.

Do ZUŠ Podbořany pojedou vítězky školního kola soutěže MŠMT v tanečním oboru ze třídy Jiřiny Gruntové a Lenky Havlištové na okresní kolo ve středu 11. března.

Třída dřevěných dechových nástrojů Milana Bitnera předvede své umění na třídním koncertě v sále školy ve čtvrtek 12. března. Mimo jiné uslyšíte jazzové seskupení Akcent a Big Band.

V úterý 17. března pořádá ZUŠ Evy Randové v Ústí nad Labem krajské kolo soutěže MŠMT v sólovém a komorním zpěvu. ZUŠ Louny pojedou reprezentovat žáci Viola Burianová a Adam Filip ze třídy Renaty Friedlové. a Lenky Petržilkové, kteří vyhráli a postoupili z okresního kola soutěže.

Ve středu 18. března a ve čtvrtek 19. března se na sále školy představí na třídních koncertech klavíristé ze třídy Aleny Karpjukové a Ivany Derflerové.

V pátek 20. března pořádá ZUŠ Litvínov krajské kolo soutěže MŠMT ve hře na dechové nástroje. ZUŠ Louny pojedou reprezentovat žáci Romana Aulická, Jitka Boudová, Petr Hnilica, Tomáš Borl, Vojtěch Procházka a Adam Novotný ze třídy Josefa Bednáře, Milana Bitnera, Jaromíra Laksy, Jany Sečanské a Jiřího Soukupa.

Tanečnice Lenky Havlištové uvidíte na soutěžní přehlídce Elitery v Lounech v sobotu 21. března a hned další sobotu na Slánském tančení.

Ve čtvrtek 26. března zazní tóny již VI. žákovského koncertu na sále školy.

Hana Hlouchová