Třicet žákyň tanečního oboru učitelky Jiřiny Gruntové a dvanáct žákyň tanečního oboru hip hop učitele Jiřího Turka se zúčastnilo festivalu v Ledči nad Sázavou. Mladé ze Základní umělecké školy v Lounech hned u prezentace srdečně přivítali. Byli ostatně jedním z nejvzdálenějších souborů.

Žákyně Jiřiny Gruntové soutěžily s pěti skladbami – v kategorii scénický tanec se skladbou Ráj a Kouzelný šálek, v kategorii moderní tance se skladbou Rytmus je život a v kategorii mažoretky se skladbami Hůlky a pompony a ABBA. Žákyně Jiřího Turka soutěžily v kategorii hip hop se skladbou 96,2 FM.

Celkem v Ledči vystupovalo 108 souborů ve 4 věkových a 4 tanečních kategoriích. Lounská děvčata přišla na řadu až v odpoledních hodinách a reprezentovaly své město opravdu důkladně. V soutěži mažoretkových skupin z osmi zúčastněných ve své kategorii obsadila děvčata Jiřiny Gruntové první místo a v kategorii hip hop šesti zúčastněných ve své věkové kategorii obsadily žákyně Jiřího Turka 3. místo.

Cenou byl krásný ledečský pohár a ještě hezčí, hlavně chutnější, koláč.

Nejen tanečnice byly tak úspěšné. Milena Nečesaná s vítězi okresního kola soutěže LDO Terezou Vágnerovou, Lukášem Konečných a Michaelou Benešovou vyjela do Chomutova na oblastní kolo soutěže. Tereza Vágnerová obsadila krásné 3. místo s díly Z deníku praktické dívky Zuzany a Kontakt a Lukáš Konečný s díly Ať žije velryba a První hodina u klavíru se stal vítězem oblastního kola s postupem do ústředního kola.