Policie zadržela muže, který 1. února poslal podnikateli v Litvínově balíček s funkční výbušninou a výhrůžným dopisem. Pachatelem je 37letý muž z Lomu na Mostecku. Motivem jeho činu byla vidina získání peněz.

„Zásahová jednotka pachatele zajistila ve čtvrtek 23. února v autě v Braňanech u Mostu. Zadržení proběhlo rychle a hladce. Následně se večer uskutečnila domovní prohlídka v místě jeho bydliště, jejímž cílem bylo zajistit důkazy,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Sedmatřicetiletého muže vyšetřovatel v pátek obvinil ze zvlášť závažného zločinu vydírání a trestného činu nedovoleného ozbrojování. „Za toto jednání hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ připomněla Světláková. Pachatel skončil v policejní cele, kde čeká, zda na něj soud uvalí vazbu.

Výbušnina měla být podle informací Deníku adresována jednomu z majitelů litvínovské společnosti Komunální servis. Bombový balíček našel ráno před domem na zahradě jeho společník a přinesl ho adresátovi do firmy areálu u zimního stadionu v Litvínově, kde mimo jiné mají své sídlo též litvínovské technické služby.

Muž zásilku otevřel a hned volal policii. Uvnitř balíčku totiž objevil výhrůžný dopis a elektronické zařízení, které nápadně připomínalo nástražný systém. Policisté okamžitě areál evakuovali, uzavřeli přilehlou ulici S. K. Neumanna a zastavili dokonce i tramvajovou dopravu.

Na místo přivolaný pyrotechnik potvrdil, že se jedná o skutečnou výbušninu, nemohla prý ale explodovat, protože nebyla připojena k baterii. Na mimořádně závažném případu pracovali od února mostečtí kriminalisté spolu s policisty služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství Ústeckého kraje a detektivy Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Vyšetřování stále není u konce. Výbušninu nyní zkoumá expert v kriminalistickém ústavu.

Čtěte také: Policie zatkla asi podezřelého z vyhrožování bombou