Máte rádi pop rockovou kapelu Chinaski, ale nedáte dopustit na klasické černé gramodesky? Pak si můžete už brzo vychutnat bohatý analogový zvuk jejich posledního alba Rockfield i na svém gramofonu.

Ze studia Queen

„Nahrávka, která vznikala ve stejnojmenném legendárním britském studiu, které si oblíbili například i Queen, Oasis nebo aktuálněji Coldplay, totiž vychází na vinylu," informoval Deník Roman Helcl z agentury a vydavatelství BrainZone. Právě to, které s albovou novinkou Chinaski přišlo.

„Skupina čerstvý vinyl poprvé představí a pokřtí dnes večer na již měsíc vyprodaném koncertě v pražském klubu Retro Music Hall. Hlavním kmotrem LP desky zde bude frontman Olympicu Petr Janda," prozradil Helcl.

„Jsme rádi, že Petr roli kmotra naší nové desky přijal. Jeho kapela má totiž na svém kontě nejvíc prodaných vinylů v Česku," vysvětlil kapelník skupiny Chinaski František Táborský.

Budoou hrát i na severu

A připomněl hned, že Chinaski se v rámci turné představí 26. března v Domě kultury v Liberci a 29. dubna v DK v České Lípě. Na oba koncerty nyní ještě vstupenky jsou, ale rychle mizí.

A podobné je to i v případě obou vystoupení kapely okolo zpěváka Michala Malátného v kraji Ústeckém. Tedy 8. dubna v DK Litoměřice i o dva dny později ve Sportovní hale v Mostě.

Po show i e-shop

„Poprvé budou gramofonové desky Rockfield v prodeji na dnešním koncertě v Praze. Hned od úterý pak budou k mání i v e-shopu Chinaski," doplnil ještě aktuální informace Roman Helcl.

Chinaski se chystají na částečně vyprodanou šňůru čtrnácti koncertů, která končí 5. června v Lokti. Skupina jí podporuje vydání loňské nahrávky Rockfield, která se stala platinovou a též nejprodávanější nahrávkou v ČR.

Úspěšný je i albový singl „Víno", dlouhodobě nejhranější píseň našich rádií dle žebříčků IFPI. Ač Víno dál boduje, kapela ho nedávno v éteru vystřídala novou písní „Každý ráno". K ní také už vznikl aktuální černobíle barevný klip.

Jak ho neznáme?!

V úterý 3. března dorazí do ústeckého Severočeského divadla pražské divadlo Semafor s hudební inscenací Osvobozené divadlo Semafor (premiéra 2014). Vstupenek na tuto událost zbývá pomálu, zkusit to ještě můžete v kase divadla.

Speciálním hostem divadla v čele s osobitým zpěvákem a humoristou Jiřím Suchým a s Jitkou Molavcovou, bude zpěvák Chinaski Michal Novotný, uměleckým jménem Malátný. Ne poprvé ho uvidí publikum ústeckého divadla v nezvyklé roli.

Před lety v divadle v Ústí Chinaski začali své unikátní hudebně divadelní turné k Autopohádkám.