Nejsou profesionální fotomodelky, které umí pózovat a focení aktů je pro ně běžnou věcí. Co je ale spojuje, je zájem o toulavé kočky, které se nemocné a vyhladovělé potulují ulicemi. Tak se stalo, že se třináct Chomutovanek nechalo nafotit v rouše Evině pro dobročinný kalendář. S jeho pomocí chtějí vydělat na další péči a krmivo pro své svěřence. Představí ho ve čtvrtek 24. října v chomutovské kavárně Café Jacques.

Nápad se zrodil v hlavě Kateřiny Krellerové, která stojí v čele spolku Klubíčko. Když se zamýšlela, kde vzít skupinku odhodlaných žen, její první volba padla na okruh těch, které už někdy pomáhaly. „Upozornily náš spolek na kočičí kolonii, nějaké kočky zachránily nebo je chodí krmit,“ nastínila. „Například s dívkou, která je na titulní straně kalendáře, jsem se seznámila díky tomu, že chodila krmit kočky k železárnám. My s kolegou jsme je tam nezávisle na ní krmili také,“ prozradila.

Pro svůj tým fotomodelek oslovila například i Kateřinu Danyiovou z Chomutova. „Moje první reakce byla, že jsem vyprskla smíchy,“ zmínila mladá žena. „Pak jsem ale kývla, nějakou zkušenost s focením už mám. Hlavně si ale cením pomoci zvířatům,“ dodala.

Jako fotografa si spolek vybral Daniela Černého, který pro plán také rychle zahořel. „Potěšilo mě, že si mě dámy vybraly a nemusel jsem se dvakrát rozmýšlet, jestli do toho půjdu,“ přiblížil. „Bylo krásné, jak byly odhodlané udělat něco pro dobročinnost. Úplně je to pobláznilo a stejně tak i mě,“ dodal známý chomutovský fotograf. I proto za své služby žádné peníze nežádal.

Další měsíce ale ukázaly, že nepůjde o právě jednoduchou práci. Oříškem bylo hlavně sladění programu třinácti žen s časovými možnostmi chovatelů a nakonec i manýry samotných koček. Ty měly částečně zakrývat těla nahých fotomodelek, nechtělo se jim ale držet v pozicích.

Výsledkem je kalendář Kočky kočkám s profesionálními snímky, kde každý vypráví jiný příběh. Jeho křest se uskuteční ve čtvrtek 24. října v 16 hodin v kavárně Café Jacques naproti radnici. Vedle toho dojde také na dražbu podobně laděných snímků, které se však v kalendáři neobjeví. Výtěžek poputuje ve prospěch spolku Klubíčko.

„Využijeme ho pro veterinární ošetření toulavých koček a krmivo,“ nastínila Krellerová. „Za tři měsíce prošlo rekonvalescenční místností, kterou nám město zřídilo na Březenecké, zhruba dvacet koček. Už teď mám ale neuvěřitelně dlouhý pořadník dalších, které by také potřebovaly základní péči,“ dodala. Jde o ošetření a kastraci, aby se toulavé kočky nemnožily geometrickou řadou.

Kalendář je vytištěný v nákladu 500 kusů a stojí 350 korun. Zájemci si ho mohou objednat také prostřednictvím facebookové stránky Klubíčko Chomutov. Přispět mohou ale i jinak. Například finančním darem ve prospěch transparentního účtu 5704995379 / 0800, nebo vlastní energií. Spolek totiž hledá dobrovolníky, kteří by stejně jako jeho členové zdarma pomáhali s úklidem, převozem koček k veterináři a odchytem.