Kryštof, Chinaski, Tři sestry nebo například skupina Jelen. To je jen malá ochutnávka kapel, které zahrají a zazpívají návštěvníkům dnes, na dvanáctém ročníku Vysmátého léta v Kadani. Festival získal mezi fanoušky hudby velkou oblibu, letos proběhne už podruhé ve spolupráci s Pivovarem Staropramen.

Vysmáté léto je stejně jako loni součástí projektu Festivaly bez zábran, který pomáhá i handicapovaným zájemcům užít si pohodu letních festivalů naplno.

Přátelský i pro vozíčkáře

Největší hvězdy české hudební scény v kombinaci s létem slibují nevšední zážitek pro všechny návštěvníky tohoto ročníku Vysmátého léta. Festival si budou moci opět díky projektu „Festivaly bez zábran" užít i vozíčkáři, kteří si loňskou organizační stránku akce velmi pochvalovali. „I letos jsme připravili nájezdové pásy, díky kterým se budou moci lidé na vozíku snadněji pohybovat po areálu. Nebude chybět ani vyvýšená plošina, ze které budou moci pohodlně sledovat vystoupení svých oblíbených kapel," říká Jan Vošta, event manager společnosti Pivovary Staropramen.

Projekt mohou podpořit všichni návštěvníci festivalu, a to sběrem plastových a kovových víček z nápojů. „Budeme rádi, když se s námi návštěvníci potkají nad pivem nebo u sběrného stánku a přispějí kovovými nebo plastovými víčky na další bezbariérový mobiliář. Čekají na ně i odměny pro nejlepší sběrače," upozorňuje Jan Vošta.

Předpověď počasí slibuje teplo, a tak návštěvníkům festivalu jistě přijde vhod dobře vychlazené pivo, nealkonápoje, ale i další občerstvení.

Festival si vybudoval skvělé renomé

Vysmáté léto má za dvanáct let existence mezi ostatními festivaly vybudovanou už velmi stabilní pozici. To je důvod, proč se mu daří přilákat ta největší hudební esa. I proto má festival dvě scény jednu popovou a druhou rockovou. Na „Pop stage" se postupně představí kapela From, Slza, Jelen a Atmo music. Podvečerní program zahájí Anna K. a po ní na řadu přijdou dvě největší lákadla festivalu kapely Kryštof a Chinaski.

Rockové pódium bude už od 11.30 hodin patřit kapelám The.Switch, Jackye a Pavlína Senič, Alkehol, Doctor PP a Walda Gang. Rockovou stage potom uzavře Lou Fanánek Hagen a jeho legendární Tři sestry.

Přijďte se pobavit, poslechnout pěknou hudbu a odpočinout si!

Marie Lafantová