Co takhle pochutnat si u jezera na vyuzené klobáse nebo posedět pod pergolou? Kamencové jezero, které otevírá své brány už za měsíc, láká na vylepšené možnosti, kde a jak se občerstvit.

„Novinkou je stánek U Piráta, který nahradí občerstvení vedle půjčovny lodiček,“ představila mluvčí Kateřina Tichá to hlavní, s čím jde provozovatel do sezóny. V těchto dnech tam zatím stále ještě stojí původní starší stánek. Brzy ho ale nahradí nový, mobilní. „Nabízet v něm budou jako specialitu prvotřídní klobásy z udírny a některé hokejové suvenýry Pirátů Chomutov,“ přislíbila mluvčí.

Nová je také pergola se stoly a lavicemi u Hot Baru, který je na půli cesty mezi Golf Clubem a otvickou bránou. Návštěvníci tam nenajdou jen běžné občerstvení, mohou na čerstvém vzduchu také poobědvat nebo se navečeřet. Jen pár kroků od něj je stánek Seník, kde přibyl bar.

I s novým stánkem U Piráta má Kamencové jezero celkem třináct občerstvení a jednu restauraci. Mezi ty oblíbenější patří Grill bar, kde prodávají grilované klobásy, kuřecí a vepřové maso a podávají tam alkoholické i nealko koktejly. „Vodní lyžaři a Chomutované, kteří si oblíbili procházky kolem Bandy, vyhledávají Marína Café a speciální nabídku občerstvení uzavírá stánek Panini, kde prodávají italské bagety,“ doplnila rejstřík toho zajímavějšího z občerstvení Kateřina Tichá.

Podle provozovatele Zdeňka Fojtíka je nyní v areálu optimální počet stánků s občerstvením. „Dále se zaměříme hlavně na modernizaci těch starších. Týká se to například Dřeváku, který je ve špatném stavu,“ zmínil pro představu.

V uplynulých letech se areál Kamencového jezera dočkal několika vylepšení. Přibyly nové vodní a sportovní atrakce, nové toalety a obnovené jsou pláže i trávníky. Loni vyrostly na písečné pláži u Otvic zděné prodejní stánky a vedle pirátského hřiště se děti mohly dosyta vyřádit na obrovské vzdušné trampolíně.

V investicích se bude pokračovat i v dalších letech. „Jinak to ani nepůjde, dá se říct, že je to nekonečný příběh. Rozpadá se oplocení, cesty jsou zničené, dožívá veřejné osvětlení a bude také potřeba obnovit třicet let staré kabinky,“ shrnul Zdeněk Fojtík.

Ačkoli ta pravá letní sezóna začíná na přelomu června a července, Kamencové jezero se otevírá veřejnosti už 1. května závodem dračích lodí. Závodníci se k na jezero dostanou zdarma, návštěvníci mají mít díky dohodě provozovatele s magistrátem jednorázově zlevněné vstupné. Podle předběžných informací by se mělo jednat o třicet korun, což je polovina základního vstupného.