Oprašte lyže a prkna, zimní sezona začala. Skiareál Nový Klínovec v Krušných horách už mobilizuje všechny lyžaře; právě dnes chce spustit vleky.

„Celý týden využíváme příznivého počasí a zasněžujeme sjezdovky technickým sněhem," píší provozovatelé na svých webových stránkách s tím, že spuštění provozu je plánováno na konec týdne. „Ve čtvrtek otevíráme sezonu. Od čtvrtka do neděle bude v provozu lanová dráha Dámská a sjezdovka Dámská v délce 1400 metrů, na sjezdovce je padesát centimetrů technického sněhu," informoval včera Adam Svačina ze skiareálu. Vleky budou v provozu od 9 do 16 hodin, platit budou akční ceny. „Další lanovky a sjezdovky budeme otevírat postupně, podle toho jak se bude dařit postupně zasněžovat zbytek areálu," dodal Adam Svačina.

Minulý víkend se poprvé spustily vleky na nedalekém Božím Daru. V sobotu a neděli dorazily první desítky lyžařů.

I když se zasněžovalo jen několik dní, stačilo to na zasněžení sjezdovky. Ta patří mezi méně náročné, a tak víkendové otevření sjezdovky přilákalo hlavně děti. „V sobotu jsme prodali 62 jízdenek, v neděli to bylo ještě více. Na to, že jde o první víkend, to bylo dobré. Jen málokdo o otevření zatím věděl," řekl pro ČTK Jan Novák z areálu Novako.