Skiareál Klínovec na nejvyšším vrcholu Krušnách hor plánuje rozšiřování svých sjezdovek v severní a jižní části areálu. Na severu ale bude záležet na tom, kdy se podaří přijmout nový územní plán obce Loučná, na které jsou úpravy závislé, řekl jednatel areálu Petr Zeman. „Pokud se podaří přijmout územní plán ještě v létě, mohli bychom začít už letos, jinak se úpravy odsunou na příští rok. Každopádně ale chceme hlavně rozšířit sjezdovku Dámskou, a to na dvojnásobek. Také se má rozšířit nájezd na Pařezovku a Přemostěnou," popsal záměry Zeman.

Na jižní straně Klínovce se chce areál zaměřit na starou Jáchymovskou sjezdovku, která se má na dvou místech propojit s novou, loni dokončenou sjezdovkou Jáchymovská, která je nejdelší v areálu a měří téměř tři kilometry a má převýšení téměř 500 metrů.

Změny se chystají i v lokalitě Pod Zámečkem. Tam by se v budoucnu mohla přesunout lanovka ze sjezdovky Dámská, kterou by nahradila nová odpojitelná lanovka, která umožňuje pohodlnější nasedání a vysedání. „Chystáme i řadu menších věcí, které mají zpříjemnit lidem lyžování, například rozšíření parkoviště u Dámské tak, aby lidé nemuseli od auta jít stovky metrů, ale jen si nazuli lyže a mohli vyjet," dodal Zeman. Lépe propojit by se také měly výstupní stanice na Klínovci.