V Mostě a Chomutově skončila 26. sezona koncertů Festivalového orchestru Petra Macka. Mostecký kapelník a kontrabasista již chystá novou sezonu. V tomto měsíci hraje na různých místech v regionu.

V pondělí 12. června zve na Galavečer operetních melodií a evergreenů se souborem Nálady a sólisty Janou Štěrbovou a Miroslavem Pelikánem do zámku v Klášterci nad Ohří, kde se mohou jeho příznivci těšit na typicky lázeňský večer, který začíná v 18 hodin. V neděli 18. června od 17 hodin vystoupí se smyčcovým kvintetem Quintetto concertante ze členů Festivalového orchestru s hudbou W. A. Mozarta a dalších mistrů na zámku Červený Hrádek v Jirkově.

Velký koncert

Vrcholem muzicírování bude 21. června od 18 hodin koncert v děkanském kostele v Mostě s Václavem Hudečkem, Annou Klamo, Přemyslem Kšicou a Festivalovým orchestrem k poctě jubilea houslového virtuoza a 500. výročí od založení kostela. Zazní hudba V. Vivaldiho, W. A. Mozarta a dalších mistrů. Vstupenky jsou k dostání v Městském divadle v Mostě a hodinu před koncertem. „Věřím, že i na tento mimořádný koncert přijde většina abonentů a přátel krásné hudby,“ řekl kapelník.

26. sezona Festovalového orchestru měla dvě části, podzimní a jarní. „Každý koncert měl svůj osobitý dramaturgický styl a dle odezvy posluchačů měl úspěch,“ řekl Petr Macek. V podzimní části zazněla především hudba W. A. Mozarta a v programech vystoupili známí pěvci operních scén a mladí instrumentální talentovaní sólisté. V prvním koncertě v říjnu vynikla violoncellistka Dominika Hošková a sopranistka Anna Klamo. V listopadu to byla sopranistka Liana Sass, která zaujala posluchače a ještě jednou v jarní sezoně se představila na závěrečném koncertě, na kterém vyvolal velký aplaus její přednes slavné árie z opery Rusalka. Festivalový orchestr skvěle muzicíroval v celé sezoně, byl vždy inspirován výkony sólistů.

Jarní část sezony se vyznačovala především populárními melodiemi, které si posluchači přáli zahrát na zvláštní přání. Ať to byla hudba G. Gershwina, či slavné operetní melodie F. Lehára či J. Strausse, všechny tyto známé skladby vyvolaly velký potlesk posluchačů, milovníků této lehkonohé múzy.

Další sezona má začít v říjnu

I v budoucnu má Festival krásné hudby potěšit posluchače výběrem z hudby různých žánrů, takže si každý posluchač vybere, co mu udělá největší radost. „Přemýšlím o příští, 27. sezoně, měla by začít v říjnu a měla by mít opět dvě části,“ řekl kapelník.

Minulý týden chtěl potěšit stálé posluchače, kteří ho celá léta žádají, aby jednou za měsíc udělal kavárenskou produkci melodií 50. a 60. let. „Na mou myšlenku reagoval mladý podnikatel Jan Čepelák z mosteckého Benediktu a v květnu angažoval Swing kvartet se zpěvačkou Pavlou Berkyovou. Hráli jsme Swingovou tančírnu, a bohužel řada mých přátel posluchačů, kteří po tom dlouho toužili, nepřišla. Byl jsem smutný, ale kvartet válel a potěšil dvacet věrných posluchačů. Doufám, že jich příště přijde dřív. Pořadateli za tuto zvláštní hudební vlaštovku hodně děkuji,“ dodal Petr Macek.