Téměř vyprodané hlediště tuchlovického letního kina, které bude po letech otevřeno pro účely promítání, je dokladem toho, že si místní nenechají ujít film, který vznikal vloni v létě právě v Tuchlovicích na Kladensku a hlavním hrdinou je jejich skutečný soused.

Filmový příběh instalatéra Luboše Cafourka je inspirován tuchlovickým řemeslníkem Thimotejem Šulkem. Instalatér, kterého na plátně ztvárňuje oblíbený Jakub Kohák, je stejně jako ten opravdový, starým mládencem, jenž dojíždí za svými zákazníky výhradně na bicyklu a nebo se nechává vozit.

Ve filmu nepoužívá ani mobil, vše za něj vyřizuje matka. Na druhé straně by rád navázal kontakt se ženou, ale všechny jeho pokusy zatím skončily neslavně. Všechno co vydělá více méně prosází nebo investuje do krmení pro toulavé kočky. Jak říká tvůrce, film má sice dobrý konec, ale i tak jde spíše o smutnou a křehkou komedii.

Letňák znovu ožije

Jelikož tuchlovický areál letního kina osiřel už na počátku milénia, kdy se zde maximálně jednou v roce konají folklorní slavnosti, rozhodlo se vedení obce, že kulturní dění oživí a letňák zprovozní už v sobotu 17. září. „Areál letního kina otevřeme ten den už v 18 hodin. Nebude chybět občerstvení, doprovodný program i pro děti.

Doufám, že nám bude přát počasí a podle plánu začneme 
v 19.30 hodin promítat pro malé i velké Asterix a sídliště bohů. Podle ohlasu místních je o toto promítání velký zájem. Týden na to se lidé dočkají promítání avizované premiéry filmu Instalatér z Tuchlovic, kdy přijedou i jeho tvůrci. „Hlavní hrdina Jakub Kohák se kvůli pracovnímu vytížení omluvil, stejně jako režisér, ale i tak mezi nás zavítají producent, herec Petr Čtvrtníček a další," řekl starosta Tuchlovic Jaroslav Pošta.

Vzhledem k velkému zájmu o premiéru v letňáku je už bezmála vyprodané i druhé představení instalatéra. Obě promítání filmové novinky se uskuteční v sobotu 24. září. „První představení promítneme lidem
 v 19.30 hodin a druhé od 22 hodin. V pátek bylo k dispozici posledních šedesát lístků. Tak uvidíme, zda se dostane na všechny," dodal starosta.

Stejně jako on jsou místní napjatí, jak se filmaři s tématem popasovali. Kromě rodného domu instalatéra se v něm objeví i další lidé ze sousedství, stejně jako jejich domy zvenčí, přičemž kamera nahlédla nezřídka Tuchlovickým do soukromí.