Po celý den bude otevřena k prohlídce expozice Srdceráj autorů Michala Cihláře a Veroniky Richtetové. Fotografie, obrazy či předměty s motivem srdce si mohou zájemci přijít prohlédnout mezi 10 a 21 hodinou. Speciálně pro valentýnskou oslavu bude připravena výstava svatebních šatů z mosteckého salónu Delta. Přímo v Srdceráji se během dne budou také tvořit zamilované valentýnky.

Od 15 hodin se v zámecké kuchyni bude pracovat se dřevem a sklem v rámci srdečních dílniček. „Také ty potrvají až do večerních hodin, aby se jich mohli zúčasnit i lidi, kteří dorazí z práce až odpoledne," řekla Dáša Wohanková z propagace města, která má akci na starost.

Originální jarmark

Chybět nebude ani jarmárek, který už se na akcích v zámku stal tradicí a těší se velké oblibě návštěvníků. Tentokrát na něm budou moci návštěvníci nalézt originální srdcové výrobky.

Ve večerních hodinách se v přilehlém zámeckém parku uskuteční jízdy bryčkou. Ta bude „parkovat" před vchodem do zámku mezi 17 a 20 hodinou.

První letošní večerní prohlídky nabídnou mimo jiné také romanticky vyzdobené nádvoří. V expozici Srdceráj bude možné se nechat nafotit od profesionálního fotografa v bráně lásky nebo u graffiti stěny mezi 18 a 21 hodinou. Srdcekrám bude nabízet zámečky lásky, které je možné zamknout na nedalekou mříž lásky v průchodu zámku, a mnoho dalších dárkových předmětů věnovaných lásce a srdci.