Veřejnosti se ve středu představilo nové propagační video Univerzity J. E. Purkyně v Ústí.Video natočil profesionální štáb pod vedením zkušeného kameramana a režiséra Adama Pavelky, který spolupracuje mimo jiné i s populárním raperem Rytmusem či zpěvačkou Darou Rolins.

Kvalita, nikoliv laciný humor

Jak moc se bude spot lišit od ostatních českých univerzit v Praze či v Brně, které v poslední době své promo videoklipy rovněž publikovaly? Dle Pavelky diametrálně.

„Zkusili jsme zahrát na strunu kvalitě, ne lacinému humoru a lákadlům jako jinde v republice. Celou tuhle věc bereme seriózně," řekl Pavelka, podle kterého přeci není důvod studium na vysoké škole zlehčovat.

„Chápu a souhlasím, že být cool je v současnosti supermoderní, ale o tom vysoká škola není, nebo ano?" ptá se režisér řečnicky a podotýká, že nový klip má zhruba minutu a půl.

„Nejnáročnější byly hlavně počáteční přípravy, tedy proces od vymýšlení scénáře, přes sestavování štábu až po hledání lokací a herců, to nám zabralo desítky hodin. Obtížné bylo také shánění správného hlasu pro voiceover, cit pro střih, hudební kompozice, zvukový design jednotlivých záběrů a v neposlední řadě coloring. Záběry po natočení totiž nevypadají tak, jak je vidíte na obrazovce," podotkl Pavelka.

Celé video natočili v Ústí

Celý děj videa se odehrává přímo v Ústí nad Labem.

„Možná v něm lidé poznají i některé známé tváře našeho regionu, i když na konkrétních osobnostech jsme video nestavěli," přiblížil vedoucí oddělení marketingu a propagace UJEP Michal Červenka, který současně prozradil, že kromě plavce nebo baletky si hlavní roli ve videu zahrála i ústecká boxerka Fabiana Bytyqi.

Finální výsledek představila univerzita na svém webu i na Facebooku.