Drama se odehrálo v jedné vesnici na Podbořansku.

Rozzuřený pětadvacetiletý muž z Chomutovska z tamního domu násilím odvlekl svého malého syna a jeho mladou matku.

Téměř sedmdesátiletou babičku, která vnučku a pravnoučka zřejmě bránila, v záchvatu vzteku zbil.

Dítě a svoji bývalou družku pak agresor téměř dva dny věznil v chomutovských bytech. Zhrzený otec si chtěl tímto nepochopitelným násilím vynutit, aby s ním mladá žena s dítětem žila.

Smutný případ se stal na začátku tohoto týdne. V pátek 16. dubna o něm informovala lounská policie.

Zbitá babička

Dvaadvacetiletá matka bydlela i se svým malým chlapečkem a babičkou na venkově na Podbořansku (název vesnice ani věk dítěte policie vzhledem k ochraně obětí trestných činů nezveřejnila). V neděli 11. dubna večer přišel do jejich domu 25letý otec dítěte z Chomutovska a chtěl, aby se jeho bývalá družka i se synem k němu vrátila. Žena však odmítla.

Otce to rozzuřilo a začal matce svého dítěte a jeho babičce vyhrožovat zabitím. Dokonce je několikrát uhodil. „Devětašedesátiletou ženu přitom pachatel zranil na hlavě. Musela vyhledat lékaře,“ řekla mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Byt jako vězení

Teror v domě trval několik hodin. V pondělí brzy ráno nakonec mladík donutil svoji bývalou družku, aby zabalila sobě i synovi věci a odjela s ním do Chomutova. „Ve městě pak střídavě všichni bydleli u matky a otce mladého muže, kteří žijí odděleně. Pachatel přitom matku svého dítěte hlídal, aby mu neutekla. Zároveň jí vyhrožoval, že pokud by se pokusila zmizet, tak jí ublíží,“ doplnila Střelcová.

Mladou ženu a jejího malého synka nakonec z rukou násilnického otce vysvobodili policisté, které o řádění muže zřejmě informovala babička ženy. „V úterý, kolem 13. hodiny, se policistům podařilo muže v chomutovském bytě zadržet,“ konkretizovala Střelcová.

Vzhledem k nebezpečnosti pachatele měli kriminalisté, kteří si pro mladíka šli, v záloze připravené zásahové komando, kdyby dotyčný dělal problémy. „Akce se nakonec obešla bez nutnosti povolání této jednotky,“ dodala Střelcová.

Už sedí ve vazbě

Pětadvacetiletý muž dostal na ruce policejní klepeta a putoval k výslechu, po kterém ho vyšetřovatel obvinil hned ze čtyř paragrafů – těžkého ublížení na zdraví, vydírání, omezování osobní svobody a porušování domovní svobody. V případě, že ho soud uzná vinným, hrozí mu až desetileté vězení. Na soudní proces si mladý násilník počká ve vazbě, kam byl na konci týdne eskortován.