Láhev alkoholu vzal svému otci z prodejny v Pražské ulici v Lounech mladý chlapec. A podělil se s ní s kamarády. Spolu se opili tak, že jedné z dívek se udělalo špatně.

K případu, děti se nacházely do ulice V Benátkách u restaurace Stromovka, byla přivolána městská policie. „Strážníci na místě zjistili ležící asi 14letou dívku a kolem šest dětí ve věku 13 až 15 let z Loun a Skupic. Dívka špatně komunikovala a zvracela. Strážník jí poskytl pomoc, aby nedošlo ke vdechnutí zvratků," sdělil Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech. Dívku k ošetření odvezla sanitka. „U ostatních dětí strážníci provedli kontroly na alkohol a dechové zkoušky ukázaly hodnoty od 0,08 do 0,61 promile," dodal M. Malý.

Po chvíli se na místo dostavili rodiče, které telefony zavolaly děti. Na místo přijela také hlídka Policie ČR. „Rodiče byli upozorněni na to, že případ bude řešit sociální odbor lounské radnice," sdělil Miloslav Malý. Strážníci pak zjistili, že jeden z hochů vzal svému otci z prodejny v Pražské ulici alkohol bez jeho vědomí. „Následný den strážníci 45letému majiteli prodejny uložili blokovou pokutu za umožnění požití alkoholu osobám mladším 18 let, se kterou souhlasil a na místě zaplatil," dodal.