Novoroční prezidentská amnestie zatím neměla vliv na kriminalitu v okrese Louny. Alespoň podle statistik Policie ČR. Ta během ledna nezaznamenala v okrese Louny vyšší počet trestných činů, než bývá v tomto období obvykle. A zatím pouze v jediném případě klade za vinu propuštěnému vězni spáchání trestného činu.

„Zatím je ale příliš krátká doba vliv amnestie na trestnou činnost v okrese Louny hodnotit, netroufneme si ani na žádné spekulace. Do této doby máme jednoho obviněného z amnestovaných a nápad trestné činnosti se v lednu nijak výrazně statisticky nelišil v porovnání s jinými roky. Naopak předběžná čísla za letošní leden jsou nižší než v letech předchozích," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Zatím jediný případ

Policie v okrese Louny eviduje zatím jeden případ, kdy by se na trestné činnosti podílel propuštěný vězeň v rámci amnestie. Jedná se o 25letého muže z Mostecka, který byl obviněn jako spolupachatel v případech krádeže nafty. Patřil do skupiny mladých mužů převážně z Mostecka, kteří v minulých týdnech kradli naftu z odstavených autobusů v obcích Kozly a Panenský Týnec na Lounsku. Policie jej už obvinila z krádeže, stíhá ho na svobodě (více čtěte zde).

V rámci ČR policie dosud zaznamenala dvě stovky trestných činů a přes sto přestupků, kterých se dopustili amnestovaní vězni. Většinou šlo o majetkové delikty.