Pachatelé se snažili z místa činu ujet, policie je však dopadla a uvalila na ně vazbu. Dvojice se pokusila ukrást benzín ze žatecké čerpací stanice OMV v Husově ulici. „Třiatřicetiletý muž a čtyřiadvacetiletá žena přijeli ve vozidle Renault 19 k čerpací stanici a zatímco řidič seděl za volantem s nastartovaným motorem, žena natankovala do nádrže necelých dvanáct litrů Naturalu v hodnotě 377 korun,“ sdělila včera Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR v Lounech.

Obsluha čerpací stanice byla pohotová a pokusila se zloděje zastavit. „Když žena dokončila tankování, nasedla do vozidla a řidič chtěl ujet. Zaměstnankyně čerpací stanice jim v tom chtěla zabránit a postavila se před vůz. Řidič do ní narazil takovou silou, že čerpadlářka upadla,“ pokračovala policistka. „Šestadvacetiletá zaměstnankyně čerpací stanice utrpěla zranění, která si zřejmě vyžádají pracovní neschopnost,“ upřesnila Střelcová.

Řidič ujížděl směrem na Holedeč

Muž za volantem pokračoval v jízdě směrem na Holedeč. „Po ujetí několika kilometrů byl však policisty dostižen. Dvojici z Chomutova obvinil policejní komisař z krádeže a pokusu trestného činu úmyslného ublížení na zdraví. Muže navíc i z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Zároveň na oba podal návrh na uvalení vazby,“ řekla Jaromíra Střelcová.

Návrh byl soudem akceptován a povedená dvojice si tak na další vyšetření případu počká v chládku. Oběma hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Podle policejní tiskové mluvčí se podobné případy, kdy řidič odjede od stojanů bez zaplacení, stávají, nejsou však na denním pořádku. „Občas takový případ řešíme. Zloději spoléhají na to, že jsou rychlejší než obsluha čerpací stanice,“ řekla.

Provozovatelé čerpacích stanic se snaží proti neplatícím zákazníkům bojovat. „Poslední dobou je u nás ujetí méně, i když občas se to ještě někomu podaří. Určitě pomohl kamerový systém, který jsme zprovoznili,“ popsal jedno z možných opatření Václav Čížek z čerpací stanice Machač u Postoloprt.

V noci se platí předem

Nahraný záznam však není zbraní proti zlodějům, kteří si často na auta nainstalují kradenou státní poznávací značku. Ti pak podle nahrávky nemohou být identifikováni. I proti těm se dá bojovat. „Převážná část ujetí od stojanů se odehrávala v noci. Zavedli jsme proto placení předem. Od desíti večer do pěti do rána musí řidič, který chce u nás natankovat, zaplatit a pak teprve natankovat,“ radí i dalším obsluhám čerpacích stanic Václav Čížek.