Okresní soud v Lounech opět projednával případ Přemysla Pešty z Podbořanska. Podle obžaloby několik let týral svoji družku. Mužova agresivita vyvrcholila v listopadu loňského roku, kdy měl svoji družku brutálně napadnout a znásilnit.

Soud vyslechl svědky

Soud si v pátek předvolal další svědky, vyslechl znalce v oboru psychiatrie a sexuologie a přečetl výpověď souseda. Ten potvrdil, že poškozená žena k němu osudné noci přiběhla a potřebovala si zavolat. Sousedka se mu zdála ubrečená. Nic bližšího mu ovšem neřekla, proto odešel spát. Ráno, když se probudil, viděl policii, která přijela na místo činu.

Kamarádka poškozené Daniela L. potvrdila, že Pešta ženě nadával a mlátil ji. Podezření, že v rodině není vše v pořádku, měla i další svědkyně Lucie H. Ta vypověděla, že s poškozenou ženou se občas vídala. Viděla na ní modřiny, ale pokaždé, když se ji na ně zeptala, týraná žena odpověděla, že upadla či se o něco uhodila.

Vypovídala také matka týrané

U soudu vypovídala i matka týrané ženy. „Vztah Přemysla Pešty s naší dcerou jsme i přes to, že jsme věděli jakou má minulost, akceptovali. Věděla jsem, že mají problémy, ale netušila jsem, že útoky byly tak brutální. Jednou mi Pešta zavolal a začal mi sprostě nadávat. Měla jsem o dceru strach, tak jsem za ní jela. Druh ji nechtěl pustit domů a běhal po zahradě se sekyrou. Nadával a vyhrožoval mně i dceři. Několikrát hrozil, že odveze obě děti na Moravu,“ přiblížila událost, které byla Ludmila N. svědkem.

Další svědek, kamarád dvojice, vypověděl, že Pešta se choval agresivně a byl zkratovitý. Popřel, že by měl někdy s poškozenou ženou intimní vztah, což se domníval Pešta. Několikrát prý viděl, jak Pešta družku uhodil a nadával ji. Obžalovaný všechny výpovědi popřel. Podle něj je případ vykonstruovaný, aby se ho družka zbavila a získala tak dům a děti. „Družka lže, vylíčila mě jako bestiálního člověka a to není pravda,“ uvedl u soudu Pešta. Soudní znalec dospěl k názoru, že obžalovaný trpí poruchou osobnosti, ale nezjistil sexuální úchylku.

Kvůli zjištění dalších důkazů a předvolání svědků soud odročil jednání na červen.