Chataři po prázdninách opustili svá letní bydlení a zloději díky tomu mají žně. Na Lounsku došlo v těchto dnech k vloupání do rekreačních chat hned ve čtyřech případech. Ani jednoho pachatele policisté nezajistili.

Z neděle na pondělí 10. září se kdosi vkradl do dvou chatek v Radonicích nad Ohří. První kořistí se stala barevná televize a motorová pila, ze druhé chatky pak zmizela benzinová řetězová pila. Majitelé vyčíslili škodu na více než 36 tisíc korun.

Drzý nenechavec se chtěl napakovat v chatové oblasti Rovina u Domoušic. Nejprve se vloupal do kůlny, odtud si vzal kladivo a majzlík a za pomoci tohoto náčiní vnikl do samotné chaty. „Zřejmě ho tam ale nic nezaujalo, neboť žádnou krádež majitel nezjistil. Škodu poničením odhadl oznamovatel na 200 korun," uvedla Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí lounských policistů.

Dvě sekačky, nádobí, lůžkoviny, kamna a další věci zmizely ze zahradního domečku Na Losech v Lounech. Majiteli neznámý pachatel ukradl nářadí za pět tisíc. Lounští policisté nyní po pachatelích pátrají.

Dobrou radou pro chataře může být doporučení, aby v domcích nenechávali drahé nářadí a moderní vybavení. Zloději sice poškodí dveře nebo okno, aby se dostali dovnitř, celková škoda ale nemusí být tak vysoká.

(pn)