Policie v Mostě zatnula tipec dalšímu dealerovi drog. Tentokrát v její síti uvízl 26letý Mostečan, který prodával omamné látky už od roku 2009.

„Podle výsledků vyšetřování měl drogu obstarat toxikomanům ve stovce případů,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Mladík byl specialistou na pervitin a substituční lék subutex, který je na předpis. Kde ho 26letý Mostečan sháněl, nyní kriminalisté zjišťují.

Feťáci si pro drogu mohli přijít k dealerovi domů, nebo ji kupovali na ulici. „Omamné látky prodával mladík za různé částky od dvou set do osmi set korun,“ doplnila Světláková.

Policejní komisař mladého Mostečana v těchto dnech obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě uznání viny mu u soudu hrozí až pětiletý trest.

Policie v letošním roce vyšetřovala na Mostecku 26 drogových deliktů. V souvislosti s výrobou a distribucí drog stíhala už 18 lidí, deset z toho byli recidivisté, jednomu pachateli nebylo ještě ani osmnáct let.