V pátek 8. dubna večer vyjížděli žatečtí policisté k nahlášenému případu domácího násilí, které se odehrálo na adrese jednoho rodinného domu na Žatecku. Devětatřicetiletý muž tam slovně a fyzicky napadal svoji manželku, incidentu byly přítomny i jejich tři nezletilé děti.

InfoblokŽeně a dětem sprostě nadával, urážel je a došlo i na fyzické potyčky. Protože se jednalo o napadení opakované a jeho intenzita se stupňovala, vyhodnotili policisté toto jednání jako domácí násilí a útočníka na deset dní vykázali ze společné domácnosti, prostor v okolí domu, školních zařízení a dalších míst, kde se poškození zdržují a která navštěvují.

Pomoc je na dosah

Policisté vyrozuměli také Intervenční centrum Ústí nad Labem a vykázaného poučili o jeho právním postavení. Poškozenou ženu seznámili s možnostmi využití psychologických, sociálních a dalších služeb v oblasti pomoci obětem domácího násilí a předali jí kontakt na linku bezpečí.

Od začátku tohoto roku do konce března vykázali ze společné domácnosti policisté v okrese Louny již sedm násilníků. Loni za stejné období se přitom jednalo pouze o dva případy. Za celý loňský rok muselo na deset dní opustit společnou domácnost 18 agresorů, zatímco v roce 2014 to bylo o jednoho méně, tedy 17.

(jst)