Ze společného obydlí musel odejít devětapadesátiletý muž, který v bytě domu na Tyršově náměstí napadal svou stejně starou přítelkyni. Létaly jak pěsti, tak i urážky a hrubé nadávky. „Jelikož se jednalo o napadání opakované, které se stupňovalo, a útočník byl agresivní, přistoupili policisté právě k vykázání muže ze společného obydlí na dobu deseti dnů," informovala tisková mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

Policisté také napadenou i útočníka seznámili s možnostmi dalšího jednání. Agresor má právo vzít si z bytu osobní věci, pak musí odevzdat klíč a deset dní se nevracet zpět. Napadená žena může vyhledat pomoc psychologickou nebo sociální. Každopádně by za zmiňovaných deset dní měla najít cestu, aby se násilná situace již neopakovala.

V letošním roce se na Lounsku jednalo o sedmé vykázání z bytu.

Místo pohodové domácnosti zažívala útrapy i žena ze Žatce. Devětadvacetiletý muž, se kterým je v rozvodovém řízení, neoprávněně vnikl do jejího bytu. „V minulých dnech brzy ráno poškodil vchodové dveře jednoho obytného domu v Žatci, aby se dostal na společnou chodbu a dále vyrazil u bytu poškozené manželky vstupní dveře," uvedla Střelcová.

Uvnitř se pak muž dosti nevybíravě dožadoval vydání svých dětí. „Byt opustil až na naléhání poškozené a dalších sousedů," doplnila mluvčí. Neomalený muž nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody.