Obviněním z trestných činů vydírání a ublížení na zdraví skončil útok 45letého muže ze Žatecka na jeho manželku. Obviněný ji koncem minulého roku v jejich bytě slovně a fyzicky napadl, když řešili jejich vztah a rozvodové řízení. Manžel požadoval, aby od něj neodcházela, sprostě jí nadával a vyhrožoval fyzickou újmou na zdraví.

Poté, co poškozená chtěla odejít z bytu, ji začal mlátit, křičel na ni a vyhrožoval, že ji vyhodí z okna, které následně otevřel. Táhl ji pak za nohy k oknu, tloukl do hlavy a těla a ve svém jednání pokračoval i přes prosby poškozené, aby svého jednání zanechal. Z obavy o svůj život mu nakonec žena řekla, že se k němu vrátí. Až poté ve fyzickém útoku muž přestal a manželce dovolil z bytu odejít.

Poškozená byla nucena vyhledat lékařské ošetření. Agresivní muž jí způsobil zhmoždění levé poloviny obličeje, otřes mozku, zhmoždění hrudníku a protržení ušního bubínku. Téměř měsíc trvala její pracovní neschopnost a dodnes je v léčení.

Vyšetřování obviněného je vedeno na svobodě. Pokud jej soud uzná vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Jaromíra Střelcová