Policisté v Lounech chytili zloděje, který okrádal mrtvé na hřbitovech.

Pachatelem není žádný mladý vandal, který potřeboval peníze na drogy, ale už téměř důchodce – 62letý muž z Loun živící se sběrem šrotu.

Lup končil ve sběrně

Zloděj řádil na lounských hřbitovech koncem ledna a začátkem února. Z hrobů zesnulých bral jen kovové věci, pietní místa nijak neničil. „Zajímaly ho konkrétně bronzové lampičky nebo lucerničky, které mohl následně zpeněžit ve sběrných surovinách,“ upřesnila mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

„Šroťák“ posbíral po hrobech celkem 10 svítidel, o které obral 7 pozůstalých rodin. „Tyto zavrženíhodné krádeže prý spáchal proto, aby měl peníze na obživu,“ konkretizovala motiv zlodějova jednání mluvčí.

Pomsta řidičům

Policisté zjistili, že 62letý muž má na svědomí ještě další trestnou činnost. Na začátku února poničil v Jeronýmově ulici v Lounech 16 zaparkovaných aut. Jednoduše vytáhl nůž a poškrábal na vozech lak. Když se ho vyšetřovatel ptal, co ho k takovému jednání vedlo, tak mu muž odvětil, že měl na lidi v ulici vztek. „Údajně byl v tu chvíli naštvaný a potřeboval se pomstít,“ přetlumočila mužova slova Střelcová.

Dvaašedesátiletý muž motoristům a pozůstalým způsobil škodu za celkem 143 480 korun. Vyšetřovatel pachatele obvinil hned ze tří trestných činů – krádeže, poškozování cizí věci a výtržnictví. „V případě, že ho soud uzná vinným, hrozí muži až dvouleté odnětí svobody,“ uzavřela Střelcová.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!