Šedesátiletý muž z Loun skončil ve vazbě poté, co kradl elektrickou energii. Tohoto jednání se dopouštěl opakovaně a byl za něj již několikrát potrestán.

Naposledy jej Okresní soud v Lounech odsoudil v březnu letošního roku. Uvedený muž je zřejmě nenapravitelný, neboť i nadále odebíral proud načerno. „V jednom bytě panelového domu si v minulých dnech neoprávněně připojil a odebíral elektrickou energii bez jakéhokoli měření a aniž by byl odběr schválen," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Hrozí mu až tři roky ve vězení

Rychlým zásahem poškozené společnosti nedošlo v tomto případě k větší škodě na černém odběru energie. „Ta byla vyčíslena na 856 korun, ale za zjištění a přerušení neoprávněného odběru byla škoda odhadnuta na přibližně 15 tisíc korun," vypočetla mluvčí.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil nelegálního odběratele z trestného činu krádeže a podal na něj podnět k návrhu na vzetí do vazby. „Vazbu soudce uvalil a obviněný putoval za mříže," dodala s tím, že podle trestního zákoníku mu hrozí odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.