Na vykutálenou finanční poradkyni natrefila žena při vyřizování půjčky. Nedostala peníze a ještě měla splácet. Nakonec ale vyšlo najevo, že za vším stojí třiačtyřicetiletá podvodnice.

Na konci loňského roku totiž žena ve funkci finanční poradkyně přijala ve své kanceláři klientku, které měla pomoci získat úvěr. Jejím jménem tedy uzavřela smlouvu a také ji jejím jménem podepsala. „Smlouvu uzavřela na částku třicet tisíc korun s tím, že platby budou hrazeny ve dvanácti měsíčních splátkách a poskytnutou hotovost si nechala převést na svůj účet. Peníze pak použila pro svou potřebu," uvedla k případu policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Podvodnice dodnes splatila jen jednu splátku. Poškozené společnosti tak způsobila škodu za nejméně třicet tisíc korun. „Dále uvedla v omyl i klientku, jejíž jméno použila v uvedené smlouvě, neboť bez jejího vědomí užila její osobní údaje, a tak poškodila její práva," doplnila mluvčí.

Vychytralá finanční poradkyně je nyní obviněná ze spáchání trestného činu podvodu a poškození cizích práv. Za to jí hrozí až dva roky za mřížemi. Ženu stíhá policie na svobodě.