Před soudem zřejmě skončí velká srpnová rvačka v problémové diskotéce Imperium v Lounech, při které bylo zraněno šest lidí.

Policie v těchto dnech začala trestně stíhat kvůli útoku čtyři muže. Na krku mají tři paragrafy.

„Muže ve věku 20 až 42 let byli obviněni z trestného činu úmyslného ublížení na zdraví, násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci a výtržnictví. Stíháni jsou na svobodě,“ konkretizovala mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

A co se tehdy vlastně stalo? Do objektu diskotéky, konkrétně do místního baru, měla večer vtrhnout skupinka osob. Podle neoficiálních informacích šlo o Romy, kteří si přišli vyřídit účty s „bílými“. Údajně se snad domnívali, že v baru sedí radikálové, kteří na ně připravují útok.

Pachatelé měli v rukou tyče a klacky. Strhla se bitka, při které bylo zraněno pět mladých mužů a jedna žena. Potyčka byla natolik velká, že se po Lounech ještě několik týdnů po tom nesly fámy, že útočníci při ní jednoho muže ubili k smrti. Naštěstí realita tak vážná nebyla. „Pět osob bylo poraněno lehce. Jeden muž utrpěl těžká zranění, se kterými byl hospitalizován v lounské nemocnici,“ upřesnila mluvčí.

Pachatelé během útoku rozmlátili i vstupní dveře. Škoda byla odhadnuta na 4 200 korun.