Hned ráno před devátou hodinou zjistila obsluha městského kamerového systému na Rynečku osobu, která požívala alkoholický nápoj na místě, kde to zakazuje obecně závazná vyhláška města Louny. „Po příjezdu hlídka u muže provedla kontrolu totožnosti a následně přestupek vyřešila ve zkráceném správním řízení uložením blokové pokuty," sdělila městská policie.

O hodinu později se stejný případ opakoval. Opět kamera odhalila stejný prohřešek ve stejné lokalitě. Tentokrát na Rynečku popíjeli alkohol dva lidé. Hlídka přestupek vyřešila stejně.

Opilí bezdomovci leželi na ulici

Po poledni kamera na náměstí Zschopau objevila ležícího muže. Strážníci zjistili, že se jedná o místního bezdomovce, který byl pod vlivem alkoholu. Hlídka muže vzbudila a z místa vykázala, což uposlechl.

Podobný případ se odehrál večer na Suzdalském náměstí. Před devátou hodinou večer oznámil telefonát na linku městské policie, že tam leží muž. Strážníci zjistili, že se rovněž jedná o místního bezdomovce, který jevil známky požití alkoholu či jiné návykové látky. Po kontrole totožnosti hlídka muže z místa vykázala, což uposlechl.