Ve středu 17. srpna kolem půl deváté ráno zažili lidé na jirkovské poště 3 perné chvíle. Osmadvacetiletý muž z Chomutova stál ve frontě a čekal, až na něj přijde řada. V tom do poštovní budovy u Horníku, kde v těsné blízkosti sídlí městská policie, přišel čtyřiatřicetiletý muž z Jirkova. Tomu se ale čekat ve frontě nechtělo.

Po slovní potyčce s odvážným o šest let mladším Chomutovákem vytáhl útočník nůž a muže několikrát bodnul. Hned poté se sebral a utekl pryč. „Nasedl do jeepu commander černé barvy a odjel,“ upřesnila mluvčí policie Marie Pivková. Ihned poté, co policie dostala oznámení vyjela na místo. Ani ne za tři čtvrtě hodiny po útoku měli násilníka ve svých rukou. „Oznámili nám to kolem půl deváté. V deset hodin a patnáct minut jsme útočníka dopadli i s nožem,“ informuje Pivková.

Útočník z Jirkova byl ihned obviněn z těžkého ublížení na zdraví. „Nyní je muž obviněný z pokusu o vraždu,“ informuje Pivková o překvalifikování trestného činu. Během dnešního dne na něj bude podán návrh na vzetí do vazby.

Poškozeného museli převézt do Ústecké nemocnice na jednotku intenzivní péče. Měl totiž několik bodných ran v oblasti hrudníku. O jeho současném zdravotním stavu vás bude Chomutovský deník během dne informovat. Včera musel Chomutovák ihned na sál, kde podstoupil operaci.

Útočníkovi z Jirkova nyní hrozí deset až osmnáct let pobytu za mřížemi.