Nejprve zmizel ve čtvrtek 4. července Volkswagen Bora ze žatecké ulice Lípová. Auto za sto třicet tisíc korun dosud policisté nenašli. „Ze čtvrtka na pátek byl pro změnu ve Školní ulici v Lounech odcizen osobní vůz značky Renault Megane," uvedla mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová. Spolu s autem však majitel přišel i o autonavigaci, dětský podsedák a fotoaparát. Škoda se tak vyšplhala na 122 tisíc korun.

Další renault byl odcizen v obci Milčeves na Žatecku. V tomto případě se jednalo o nepojízdné vozidlo, které někdo ukradl ze soukromého pozemku. Policie tedy v tomto případě pátrá po pachateli nejen pro krádež, ale i pro spáchání trestného činu porušování domovní svobody.

Zmizela peněženka a kabelka

V dalších dvou případech sice majitelé aut o své motorové miláčky nepřišli, zmizely z nich ale věci. Nejprve ve čtvrtek ráno kdosi ukradl z dodávky Iveco peněženku s financemi a platebními kartami. Ke krádeži došlo v areálu automobilové firmy v Lounech. Škodu majitel věcí vyčíslil na více než patnáct tisíc.

Do octavie se neznámý zloděj vkradl, přestože stála zaparkovaná na pozemku rodinného domu v Hříškově u Loun. Rozbil u auta okénko u zadních dveří a zevnitř sebral kabelku s peněženkou, osobními a firemními doklady, platební kartou, mobilním telefonem, různým pracovním nářadím a dalšími věcmi. Zůstala po něm jen šedesátitisícová škoda.

Po všech pachatelích krádeže i po ztracených věcech nyní policie pátrá.