Lounští strážníci byli přivoláni do prodejny Penny, kde byli chyceni dva muži při krádeži oplatek a piva v hodnotě 80 korun, které v prodejně zkonzumovali a chtěli bez zaplacení odejít.

Oba jevili známky požití alkoholu, neměli u sebe žádné doklady a tak byli k prokázání totožnosti převezeni na Policii ČR. Jednalo se o muže ve věku 22 a 27 let z Loun.

Následně jim strážníci uložili blokovou pokutu, se kterou oba souhlasili. O hodinu později bylo na linku 156 oznámeno, že v ulici Osvoboditelů nějací dva mladíci porážejí popelnice. Při kontrole byly zjištěny dvě ženy zvedající jednu popelnici. Obě uvedly, že viděly dva muže, jak porazili popelnice do vozovky a utekli směrem do ulice Na Valích. Druhá hlídka strážníků zjistila další svědkyni, který viděla stejnou událost.

Dle popisu se mělo jednat o dva muže, kteří se dopustili krádeže v prodejně Penny. Po krátkém pátrání byli oba strážníky nedaleko místa zajištěni. Oba převracení popelnic popírali. Byli seznámeni s tím, že podezření ze spáchání přestupku bude postoupeno k dalšímu řízení na lounskou radnici. Strážníci zjistili převrácené popelnice také nedaleko na Tyršové náměstí a ve Štefánikově ulici, které postavili zpět na chodník.