Sérii krádeží aut a vloupání do nich šetří kriminalisté v okrese Louny.

V posledních dnech takových případů v Lounech, Žatci a Podbořanech přibývá.

V Žatci policisté šetří krádež osobního vozu Peugeot 206, které zmizelo v noci z úterý na středu 9. dubna z parkoviště v ulici Stavbařů. Škodu majitel vyčíslil na 200 tisíc korun. K další krádeži auta, navíc i s přívěsem, došlo v Lounech.

„V tomto případě se jednalo o vůz Fiat Ducato s přívěsem značky Gapa. V autě i v přívěsu opatřeným plachtou byl naložený nábytek. Vozidlo se všemi věcmi odcizil neznámý pachatel ve středu, časně ráno, z Husovy ulice,“ uvedla Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 160 tisíc korun. Ke dvěma případům vloupání do aut došlo z pondělí na úterý v Lounech a k jednomu v Podbořanech. V lounské Prokopově ulici se neznámý pachatel vloupal do vozidla Peugeot 206. U hotelu Oharka vnikl násilím zloděj do osobního automobilu Škoda Felicia. V Podbořanech se neznámý poberta vloupal do vozidla Opel Kadet v Dukelské ulici.

Navíc koncem minulého týdne vyjížděli několikrát policisté do lounské ulice Františka Chlouby, odkud bylo nahlášeno vloupání do auta a také krádeže vozidel. Zmizely tam dvě auta – značek Iveco Daily a Honda Prelude. Zloděj chtěl ukrást i Volkswagen Passat, u něhož poškodil zámek spínací skříňky, ale to se mu nepodařilo. Z auta zmizel ale dětský kočárek.