Čím víc se mezi lidmi šíří notebooky, přenosné počítače, podobně jako kdysi mobilní telefony, tím víc se stejně jako mobily stávají také předmětem zájmu zlodějů. Kradou je z aut, domů, bytů, kanceláří, škol i třeba restaurací.

V posledních dnech bylo policistům oznámeno několik případů vloupaček, při kterých si zloděj přisvojil notebook. Mezi prvními nahlášenými případy bylo vloupání do bytu v žatecké ulici Obránců míru. Dosud neznámý pachatel po překonání překážek vnikl do obydlí ve 3. patře obytného domu a z pokoje odcizil notebook v hodnotě 3 000 Kč. Policisté po něm pátrají.

Přístroj zmizel ze školy

Další notebook zmizel z kanceláře základní školy v Lounech. V tomto případě byla škoda vyčíslena na 14 888 Kč. I na této věci policisté pracují. Volně odložený notebook odcizil dosud neznámý poberta i z neuzamčené kanceláře v průmyslové zóně Triangle na Žatecku. Ke krádeži došlo v pátek 18. ledna, firma škodu vyčíslila na 29 tisíc korun. Případ šetří postoloprtští policisté jako trestný čin krádeže.

Laptop se zařadil do seznamu odcizených věcí i po vloupačce do zaparkovaného vozidla u prodejny Expert-elektro v lounské ulici Václava Majera. V pátek večer vykradl uvedený automobil dosud nezjištěný pachatel a kromě notebooku odcizil ještě dva fotoaparáty a dvě tašky s různými dokumenty, knihami a dalšími věcmi. Celková škoda byla v tomto případě odhadnuta na 11 700 Kč.

Další případ, kdy si zloděj odnesl dokonce dva notebooky, se odehrál o víkendu v žatecké ulici U Flory. Dosud neznámý pachatel vnikl na pozemek jednoho rodinného domu a po překonání překážek i do samotného obydlí. Kromě notebooků si poberta přisvojil i fotoaparát, mobilní telefon, externí přenosný disk a další věci. Celková škoda byla v tomto případě vyčíslena na 30 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po pachatelích pátrají.

Jaromíra Střelcová