Velké sportovní a kulturní akce vždycky lákají i zloděje.

Nejinak tomu bohužel o uplynulém víkendu bylo v Mostě, kde se na autodromu jely mezinárodní závody tahačů, a ve Vroutku na Podbořansku, kde se pro změnu konal velký rockový festival.

Na obou akcích bylo několik jejich návštěvníků okradeno. Informovala o tom policie.

Na závody trucků se do Mostu sjelo asi 30 tisíc diváků a zhruba 15 tisíc vozidel parkovalo v blízkosti autodromu. Toho samozřejmě lapkové využili a obrali hned čtyři Němce. Ze dvou automobilů cizincům zmizely věci (telefony, oblečení) za desítky tisíc korun. V autokempu Matylda zase vybral lapka Němci jeho karavan. Čtvrtému návštěvníkovi závodů někdo dokonce odcizil celé jeho auto. „Policisté všechny krádeže vyšetřují a po pachatelích pátrají,“ řekla mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Zloději řádili i na tradičním hudebním festivalu Rock for Church(ill) ve Vroutku na Podbořansku, který o víkendu navštívily stovky mladých lidí. Lapkové zamířili do stanového městečka, kde někteří z účastníků akce přespávali, a vykradli jim stany. Zlodějíčkové byli tak drzí, že obrali mladé lidi ve spánku. Zřejmě využili toho, že byli opilí a nebylo tak vůbec těžké jim jejich věci sebrat.

„Ze stanů zmizely hlavně mobilní telefony a peníze. Jeden stan dokonce pachatelé kvůli krádeži prořízli,“ informovala mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Devětadvacetiletou ženu z Plzeňska dokonce jeden z lapků obral, když spala ve svém autě, u kterého si ale nezamkla dveře. „V tomto případě pachatel odnesl též mobil, peníze a stravenky,“ doplnila Střelcová. Okradení příznivci rockové hudby přišli o peníze a věci za celkem 40 tisíc korun. Policie po zloději či zlodějích pátrá.