V rukou policistů opět skončil dvaatřicetiletý muž ze Žatecka. Přestože byl již v minulosti, hlavně za majetkovou trestnou činnost, několikrát odsouzen a potrestán, náprava u něj nenastala a protiprávního jednání se dopouští i nadále. Policisté v minulých dnech objasnili několik skutků, které má na svědomí právě uvedený mladík.

V prosinci minulého roku svěřila poškozená do rukou dotyčného osobní auto zn. Ford KA v hodnotě 15 000 Kč za účelem opravy dveří. Místo toho však mladík se svěřeným vozidlem odjel do Podbořan a tam jej prodal. V polovině ledna vnikl v Žatci do bytu a tam odcizil set-top-box, motorovou pilu a detektor kovů, vše v hodnotě 2 750 korun.

Vzal nastartované auto

Počátkem února vnikl v Hájkově ulici v Žatci do neuzamčeného a nastartovaného vozidla zn. Škoda Fabia v hodnotě 40 000 korun a neoprávněně jej užíval dva dny, pak v něm byl zadržen policejní hlídkou. Poslední skutek spáchal 5. února, kdy v nočních hodinách vnikl otevřenou brankou na pozemek rodinného domu v obci Sádek a odcizil květináč a hliníkovou konev.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování uvedeného recidivistu obvinil z trestných činů zpronevěry, neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání (řídil motorové vozidlo i přes vyslovený zákaz řízení), pokračujícího přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Na obviněného podal podnět k návrhu na vzetí do vazby, kterou na něj soudce uvalil.

Jaromíra Střelcová