Patnáctiletý hoch donutil dva mladší kamarády krást v obchodě. Událost se stala v supermarketu Lidl v Lounech. O případu byli informování strážníci a následně sociálka.

„Strážníky telefonicky kontaktoval pracovník ostrahy, který zadržel 12letého a 13letého hocha při krádeži oplatek a čokolády. Když hlídka přijela na místo, tak se od chlapců dozvěděla, že je měl ke krádeži donutit 15letý kamarád. Ten měl i jejich školní tašky a čekal před prodejnou,“ sdělil k případu Miloslav Malý z lounské městské policie.

Teenager se k činu strážníkům přiznal. Potvrdil, že skutečně školáky do obchodu krást poslal. Všichni tři chlapci byli posléze odvezeni do místa svého bydliště a předáni rodičům. Zda se jednalo jen o klukovinu či třeba o šikanování, teď bude zjišťovat sociálka. Pracovníci sociálního odboru prověří i situaci v rodinách.

Dalšího 12letého zloděje, který se pokusil krást v Lidlu jen půl hodinu později po prvního případu, již nikdo ke krádeži nutit nemusel. Školák si v regálu vybral dvě láhve rumu a snažil se je pronést přes ochranku. Ta ho však stejně jako předchozí malé loupežníky chytila, zboží mu odebrala a zavolala strážníky. Hlídka i tohoto hocha převezla domů k rodičům a informovala o případu sociální odbor městského úřadu.