V minulých dnech zadrželi policisté dva mladíky ve věku 22 a 25 let z Kladenska, kteří z rekreačních objektů ve Volenicích a v Černochově na Lounsku kradli nebo se pokusili ukrást železný šrot.

Z chalupy ve Volenicích odcizili železo a různou elektrotechniku, kterou naložili do vozidla Volkswagen Passat a odjeli. Policejní hlídka je však nedaleko místa činu zadržela. Kromě odcizených věcí zjistila, že mladší z mužů, který vůz řídil, nevlastní řidičské oprávnění na žádnou skupinu vozidel.

Z následného policejního šetření dále vyplynulo, že se dvojice uvedených pobertů v minulých týdnech či měsících pokusila odcizit železný šrot i z hospodářských stavení na pozemku jednoho rodinného domu v Černochově. Tehdy ale byla vyrušena a z místa utekla.

Ve zkráceném přípravném řízení policisté oběma mladíkům sdělili podezření z trestného činu pokusu krádeže, z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a mladšímu z nich navíc i podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Právě on se nyní již nachází ve vězení za jinou trestnou činnost, starší komplic je vyšetřován na svobodě.

(jst)