K činu mělo dojít ve středu 22. srpna mezi 20.50 a 21.15 hodin v blízkosti silnice II/226 mezi Podbořany a Vroutkem. Zhruba 200 metrů za objektem firmy s Izopol směrem na Vroutek měl muž nečekaně přistoupit k poškozené, kterou měl fyzicky donutit, aby mu byla takzvaně po vůli.

„Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc. Prověřování případu ukázalo, že v době činu místem projížděla vozidla. I přes časový odstup by kriminalistům velmi pomohly kamerové záznamy právě z těchto vozidel nebo případné svědectví účastníků silničního provozu,“ sdělila mluvčí Irena Pilařová.

Podle svědeckých výpovědí by se mělo jednat o muže ve věku okolo 35 let, vysokého 175 cm, střední postavy, má mít velmi krátce střižené světlé vlasy. V době spáchání činu byl oblečen do bílého trička a světle šedivých kraťasů.

S informacemi, které by dopomohly dopadení muže, se veřejnost může obrátit na linku 158 nebo přímo na pracovníka kriminální policie a vyšetřování tel. 727 838 058. Popřípadě informace předat na nejbližší policejní služebně.

Policisté upozorňují veřejnost, že se podle jejich informací jedná o ojedinělý případ.

(pil)