Trojice mladíků z Mostu dojížděla za výdělkem do Libčevsi na Lounsku. Nebyl to však výdělek ledajaký, jednalo se o krádeže. Po sérii krádeží nafty však muži doplatili na odvážného majitele čerpací stanice.

Lapkové ve věku dvacet, jednadvacet a dvaadvacet let přijeli minulý týden ve čtvrtek k benzínce v Libčevsi. Po vystoupení z auta se nenápadně pustili do demontování čerpadla za dvacet tisíc korun. Při krádeži ale byli přistiženi majitelem čerpačky, a tak zařízení nechali na místě a dali se na útěk. Pohotový majitel ale neváhal a vydal se za nimi. Během chvilky všechny tři chytil a přivolal policisty.

„Z dalšího vyšetřování vyšlo najevo, že dva z trojice mladíků mají na svědomí i krádeže nafty ze zaparkovaných vozidel," informovala k případu tisková mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

Naftu z aut kradli mladíci opět v Libčevsi. „Nejprve z odstaveného pásového traktoru odčerpali zhruba tři sta litrů motorové nafty, kterou následně převezli v plastových kanystrech do jedné garáže v obci Komořany na Mostecku," upřesnila mluvčí. Po akci se však lapkové na místo vrátili. Tentokrát si vyhlédli zaparkovaný kamion, z jehož palivové nádrže odcizili 360 litrů nafty. Veškerý lup pak údajně prodali neznámým mužům v Mostě zhruba za deset tisíc korun.

Celková škoda v obou případech činí 28 tisíc korun. Policie všechny tři mladíky obvinila z trestného činu krádeže a stíhá je na svobodě.