Podle zjištění policie měl benzínovou stanici přepadnout 24letý muž. K benzinové pumpě přijel osobním autem minutu před desátou večer. „Vozidlo nechal nastartované a vešel na prodejnu. Byl maskovaný, přes obličej měl nataženou černou kuklu a na hlavě kapuci,“ popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Na muže vykonávajícího obsluhu čerpací stanice rovnou namířil pistoli a řekl mu, že je to přepadení a aby mu dal peníze. Když muž na jeho výzvu hned nereagoval, útočník natáhl závěr namířené zbraně a svůj požadavek zvýšeným hlasem zopakoval. Poté mu poškozený z kasy vydal nejméně 15 tisíc korun. Maskovaný muž je sebral, utekl do nastartovaného vozidla a z místa ujel.

„Pracovník benzinové čerpací stanice poté ihned zavolal na tísňovou linku a přepadení oznámil. Policisté se případem začali intenzivně zabývat. Mimo jiné zjistili, že registrační značky na vozidle, s kterým útočník přijel a odjel, byly krátce před událostí odcizeny z jiného osobního vozidla. Majitele vozidla tedy nebylo možno podle těchto registračních značek dohledat,“ informovala mluvčí s tím, že podezřelého se podařilo ustanovit i ve spolupráci s policisty rakovnického okresu, protože právě do těchto míst lupič po přepadení odjel. Když kriminalisté shromáždili dostatek důkazů svědčících o totožnosti podezřelého muže a jeho současném pobytu, vyžádali od státního zástupce souhlas s jeho zadržením.

„Dotyčného zadrželi a provedli domovní prohlídku i prohlídku zmíněného osobního vozidla. Nalezené věci, včetně plynové pistole a kukly a podobně, i výpověď podezřelého jen potvrdily to, co už muži zákona tušili. Mladý muž z Lounska se k přepadení přiznal a uvedl, že ho k němu vedla tíživá finanční situace,“ sdělila Miroslava Glogovská.

Vyšetřovatel ho obvinil ze zločinu loupeže, za který mu v případě prokázání viny u soudu hrozí až deset let odnětí svobody. Na výsledek vyšetřování bude obviněný čekat ve vazební věznici, kam ho z podnětu vyšetřovatele poslal soud.