Hned dva muži museli v minulých dnech opustit na deset dní své domovy. Chovali se totiž agresivně ke svým ženám, napadali je opakovaně a se stupňující se tendencí.

První případ domácího násilí řešili policisté v lounské Husově ulici. V pondělí 5. listopadu začal pětatřicetiletý muž své stejně staré družce nadávat a obviňovat ji z nevěry přímo na ulici, když šli od lékaře. Křičel na ni nadávky a nakonec do ní začal kopat. „Poškozenou povalil na zem a kopal ji do obličeje a oblasti žeber. Tím jí způsobil mnohočetné pohmožděniny a hematomy včetně zlomeniny jednoho žebra," uvedla mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

Putoval do vazby

Nebylo to poprvé, co muž svou přítelkyni takto mlátil. Policisté tedy přistoupili k vykázání muže ze společného obydlí na dobu deseti dnů. „Vyrozuměli jsme intervenční centrum a vykázanou osobu poučili o jejím právním postavení," řekla mluvčí s tím, že poškozenou také seznámili s možnostmi využití psychologických, sociálních nebo jiných služeb v oblasti pomoci obětem násilí.

Muž nakonec skončil ve vazbě a byl obviněn z trestného činu týrání osoby žijící ve společné domácnosti. Pokud soud uzná jeho vinu, může skončit ve vězení na dva roky až osm let.

Z domu v Nákladní ulici v Žatci musel být vykázán i osmadvacetiletý muž, který zbil svou třiadvacetiletou manželku a byl agresivní. Stejně jako v prvním případě se jednalo o napadání opakované a stupňované.

Od začátku roku se již jedná o sedmnácté vykázání osoby ze společného obydlí v lounském okrese. V loňském roce policisté vykázali celkem třináct osob, z toho osm do konce října a jedenáct pak do konce listopadu.