Náhodný svědek pomohl ženě, kterou za dne okradl na ulici v Lounech 32letý muž. Zloděje pronásledoval, ten ukradenou peněženku raději odhodil. Díky svědectvím a práci policie byl pachatel dopaden.

Bežela a křičela

Muž vytrhl z rukou nic netušící ženě peněženku a začal utíkat. „Poškozená projevila notnou dávku kuráže. Muž se dal i s lupem na útěk a ona se rozběhla za ním. Po celou dobu pronásledování volala o pomoc. Toho si všiml duchapřítomný svědek, který v pronásledování nahradil poškozenou, které už nestačily síly,“ sdělila policejní mluvčí Irena Pilařová.

Výtečník peněženku při svém úprku odhodil a tak díky odvaze svědka se peněženka opět vrátila majitelce.

Pomohlo i další svědectví

„Policisté byli velice mile překvapeni, když se v případu objevil další svědek. Přínosné a věcné svědecké výpovědi nasvědčují, že jejich osobnost je nejen lidská, s ochotou pomoci druhému, ale také nebojácná a duchapřítomná,“ uvedla mluvčí.

Kromě svědeckých výpovědí k dopadení muže přispěla osobní a místní znalost policistů. Výtečník se k činu při výslechu doznal. Policisté ho obvinili z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Soud by ho mohl poslat do vězení až na dva roky.