Koncem roku se lounským policistům podařilo objasnit několik případů vloupaček do restaurací a prodejen i do ordinace praktického lékaře v Lounech. Celkem devět skutků má podle policie na svědomí dvojice mladíků ve věku 20 a 21 let z Lounska a Žatecka. Páchali je společně i samostatně.

Informovala o tom Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. „Začátkem listopadu například vnikli do restaurace v objektu lounské nemocnice, odkud odcizili přibližně 40 kilogramů mraženého masa, cigarety, alkohol, cukrovinky a drobné mince. Následovalo vloupání do restaurace v objektu plavecké haly, kde si přisvojili kasírtašku s penězi, pokladnu, mobilní telefon a několik lahví s alkoholem," uvedla mluvčí.

Z ordinace vzali mobil a peníze za zdravotnické poplatky

Policisté jim rovněž prokázali  vloupání do novinového stánku v lounské ulici Pod Nemocnicí či restaurace na Mírovém náměstí, odkud odnesli hlavně cigarety. „Stejný sortiment odcizili také při vloupání do restaurace v Süsmilichově ulici," dodala. Z prodejny uzenin v Žatecké ulici si přisvojili drobné mince a mobilní telefon. Dále mají na svědomí vloupání do ordinace v lounské ulici Kosmonautů, kam zavítali opakovaně.

„Odtud ukradli drobné mince, pokladničku, notebook a mobilní telefon," vypočetla. Drobné mince odcizili také při vloupačce do prodejny Dřevokomplexu v ulici Svatopluka Čecha. Poslední vloupání jim překazil bezpečnostní alarm. „Když se pokusili vloupat do společnosti jedné firmy v lounské ulici 5. května, spustil se zvukový signál, a tak z místa utekli," sdělila lounská policejní mluvčí.

Celková škoda činí zhruba 180 tisíc korun. „Oba mladíky, kteří mají za sebou i další trestnou činnost, obvinil komisař služby kriminální policie a vyšetřování z pokračujících trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za což jim hrozí až pětileté odnětí svobody. Jsou stíháni vazebně," informovala mluvčí. Na vyšetřování případů policisté dál pracují, hledají i další možné spolupachatele.