V pátek se žatečtí policisté vydali do supermarketu Tesco, kde prováděli preventivní kampaň s názvem Obezřetnost se vyplatí. Tato akce má za cíl zminimalizovat míru rizika kapesních krádeží hlavně v místech, kde se pohybuje větší množství lidí.

Právě to se týká různých obchodních domů, kam v období kolem svátků vždy míří davy kupujících, ale také zlodějů. Policisté upozorňovali občany na riziko těchto krádeží a zároveň je nabádali, aby si dávali lepší pozor na své osobní věci. Předávali jim preventivní letáčky s užitečnými radami a informacemi.

O tom, že zloději skutečně v tomto období mají žně, svědč případ, který se odehrál ve čtvrtek, krátce po 16. hodině, v lounské prodejně Penny Market v ulici Josefa Fouska. Dosud nezjištěný pachatel rozřízl 67leté ženě igelitovou tašku, kterou držela v ruce, a následně jí z tašky odcizil peněženku s občanským průkazem, různými doklady a finanční hotovostí. Způsobil jí tím škodu za celkem 1 120 korun.

Policisté v této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.         (jst)