Rady ani preventivní akce policistů týkající se varování před zloději na parkovištích u supermarketů stále nezabírají. Na svou neopatrnost doplácí sami lidé.
Stále totiž v autech nechávají tašky, peněženky či mobily, které přilákají pozornost lapků. Ti se do vozu vloupají a často zanechají větší škodu na poškození skel či dveří, než jaká je pravá hodnota ukradených věcí.

Zloději měli o víkendu žně u lounského Kauflandu a u Alberta. „Na parkovišti u prodejny Kaufland zřejmě zloděje přilákala odložená taška s nákupem. Přestože byla uložena v zavazadlovém prostoru osobního automobilu, zloděj si tuto skutečnost zřejmě vyhlédl, vylomil zámek zavazadlového prostoru a věci odcizil," informovala mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová. Odcizením a poškozením zámku u kufru vznikla majiteli škoda za 1500 korun.

U Alberta se ze zaparkovaného auta ztratil pro změnu batoh s oblečením a svazkem klíčů. „V tomto případě rozbil neznámý pachatel levé zadní okno a věci odcizil. Způsobená škoda byla odhadnuta celkem na 5070 korun," uvedla mluvčí. Policisté se nyní snaží vypátrat, kdo má uvedené krádeže na svědomí.